Słaby zasięg Wi-fi w twoim domu? Jest na to sposób!

Pewnie niejednokrotnie spotkałeś się z słabym odbiorem internetu poprzez sieć wifi w Twoim domu/mieszkaniu, głównym powodem jest słaby nadajnik wi-fi w routerze bądź ściany, które swoją grubością znacząco osłabiają jakość sygnału i jego zasięg.

Na szczęście można to poprawić stosując tzw. Repeater wi-fi. W tym artykule postaram się wyjaśnić jak to działa. Musicie wziąć pod uwagę, że repeater jest osobnym urządzeniem. Powszechnie nazywa się go również wzmacniaczem sygnału. Produkty czołowych producentów jak: Asus, TP-LINK, Linksys, itp. można znaleźć w prawie każdym sklepie komputerowym.

Co w przypadku, jeśli macie dwupasmowy router (2.4GHz i 5GHz)? Nie ma z tym problemu, wystarczy dobrać odpowiedni repeater obsługujący oba pasma!

Jak to działa?
Schemat wydaje się prosty. Posiadamy główny router wifi, który rozprowadza sygnał sieci wifi, lecz w drugim końcu domu, bądź piętro niżej zasięg jest słabszy, odczuwalne są straty w prędkości wczytywania stron, bądź w najgorszym przypadku brak zasięgu. W takim przypadku umieszczamy repeater w zasięgu głównego routera, aby rozszerzyć zasięg sygnału wi-fi w miejscach wcześniej niedostępnych. Wzmacniacz sygnału wi-fi odbiera sygnał z głównego routera i przesyła go dalej. Dzięki temu możemy cieszyć się dobrą jakością internetu w całym domu.

Podsumowując jeżeli nasz router wi-fi nie domaga w odbiorze sygnału sieci we wszystkich pomieszczeniach w budynku, nie musimy tworzyć instalacji „po kablu”. Możemy wykorzystać urządzenia wzmacnające sygnał wi-fi, tzw. Repeatery. Nie istnieje coś takiego jak ograniczenie wzmacniaczy, jeżeli posiadacie dość duży budynek w którym chcecie korzystać z sieci bezprzewodowej, można połączyć ze sobą kilka takich wzmacniaczy, które rozszerzą sygnał do wszystkich pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *