Mleko się rozlało.. i co teraz?

Często możemy spotkać się z uszkodzeniami sprzętu – najczęściej laptopów oraz telefonów – spowodowanymi przez zalanie. Przez nieuwagę działamy na niekorzyść elektroniki, z którą jesteśmy tak bardzo związani. Co robić jeżeli zdarzy nam się mieć tzw. pecha i jednak ciecz dostanie się tam, gdzie nie powinna?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że szybka reakcja w zaistniałej sytuacji bywa zbawienna. Dobrze byłoby pozbawić sprzęt zasilania, wyjąć baterię. Działanie to może zapobiec zwarciu, które często prowadzi do uszkodzenia płyty głównej oraz innych, równie ważnych elementów składowych urządzenia.

Musimy pamiętać, aby możliwie szybko udać się do serwisu, w którym fachowcy doskonale wiedzą w jaki sposób zapobiec dalszym konsekwencjom zalania oraz naprawią to, co już uległo zniszczeniu. Przy zalaniu klawiatury słodkim napojem, np. colą często niezbędna jest jej wymiana ze wzglądu na cukier wewnątrz klawiszy. Niestety bywa i tak, że do wymiany w laptopie jest płyta główna. Najczęściej jest to skutkiem zbyt późnego działania.

Także pamiętajmy, przede wszystkim liczy się czas oraz pewność działań. Jednak przede wszystkim musimy uważać podczas spożywania napojów w czasie korzystania z naszych, jakże niezbędnych w życiu codziennym, urządzeń. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *